Psychoterapia traumy

Opowiedz co Ci się przydarzyło...
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://naprawaskrzydel.pl/wp-content/uploads/2022/06/floating-E.png
https://naprawaskrzydel.pl/wp-content/uploads/2022/05/Terapia-traumy-i-PTSD-Mid-3-fx.jpg

Psychoterapia traumy

Każdy z nas na jakimś etapie swojego życia doznaje silnego wstrząsu psychicznego związanego zazwyczaj z sytuacjami na które nie mamy wpływu bądź też ograniczony wpływ. Część z tych doświadczeń wynika z konsekwencji podjętych lub nie pojętych przez nas decyzji, inne ze zdarzeń losowych. Słowo trauma pochodzi z greki i oznacza „rana” co dość dobrze odpowiada jego znaczeniu. Obecnie słowo trauma w języku potocznym jest nadużywane i odnosi się do większości zdarzeń łączących w sobie ból emocjonalny i zaskoczenie.

Nie wszystko jednak co traumą nazywamy rzeczywiście nią jest. Dlatego warto skonsultować się ze specjalistą, porozmawiać o problemie i określić najlepszą ścieżkę terapeutyczną do odzyskania komfortu życia w jak najkrótszym czasie.

Psychoterapia traumy – jak pracujemy

Na wstępie pomagamy zdiagnozować problem. Podczas pierwszego spotkania – konsultacji terapeutycznej określamy czy objawy traumy, które odczuwasz wskazują na nią, czy są symptomem innego problemu. W tym celu wykonujemy stosowne testy diagnostyczne i proponujemy najbardziej skuteczne metody terapii traumy. W ramach naszych kompetencji stosujemy:

Terapia traumy metodą przedłużonej ekspozycji (PE);
Elementy EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocesing);
Terapia traumy w hipnozie – hipnoterapia traumy.
https://naprawaskrzydel.pl/wp-content/uploads/2022/05/Terapia-traumy-i-PTSD-Mid-1-fx.jpg
https://naprawaskrzydel.pl/wp-content/uploads/2022/05/Terapia-traumy-i-PTSD-Mid-2-fx.jpg

Proces terapii traumy

W zależności od wybranej przez Ciebie wraz z terapeutą ścieżki terapeutycznej proces terapii traumy obejmuje od 4 do 12 sesji. Koszt jednostki terapeutycznej w zależności od wybranego modelu terapeutycznego i uzależniona jest od stanu klienta (pacjenta), przebytych wcześniej procedur terapeutycznych oraz preferowanej przez klienta metody terapii Proces terapeutyczny w przypadku hipnoterapii obejmuje 4-5 jednostek po ok 90 min. W przypadku terapii ekspozycyjnej 9-12 jednostek po 90 min.

Wybierz swojego terapeutę

Ania

Hipnoterapeutka / Psychotraumatolog / Seksuolog / PsychopedagogAnna Franecka

+48 608 044 141
anna(malpa)naprawaskrzydel.pl
Piotr

Hipnoterapeuta / Mentor / Tutor / MastercoachPiotr Otto

piotr(malpa)naprawaskrzydel.pl
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image