Terapia par

Terapia par skierowana jest do osób, które chcą przezwyciężyć kryzys w związku...
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://naprawaskrzydel.pl/wp-content/uploads/2022/06/floating-E.png
https://naprawaskrzydel.pl/wp-content/uploads/2022/04/Terapia-par-Mid-2.jpg

Terapia par

Terapia par skierowana jest do osób, które chcą przezwyciężyć kryzys w związku.  Celem terapii par jest poprawa wzajemnej komunikacji, rozpoznawanie i wyrażanie uczuć, odczucie większej bliskości w związku, zwiększenie świadomości wzajemnych oczekiwań wobec partnera i siebie, dokładniejsze określenie ról i zasad w związku, konstruktywne rozwiązywanie konfliktów.

Częstą przyczyną pogorszenia funkcjonowania w parze jest odmienne postrzeganie ról i zadań przez jednostkę, czyli tak zwanego rozkładu sił w relacji. Pary zgłaszające się na terapię par mogą przeżywać różnego typu dylematy związane z brakiem równowagi w relacji: np. jedna z osób w parze czuje, że jej potrzeby są niezauważane lub umniejszane, różny jest poziom obciążenia obowiązkami domowymi oraz zaabsorbowania pracą zawodową, jeden z partnerów czuje, że nie otrzymuje wsparcia emocjonalnego od drugiego. Terapia par  wtedy ma za zadanie przywrócenie harmonii w relacji, poprawę wzajemnej komunikacji, znalezienie sposobu na funkcjonowanie satysfakcjonujące dwie strony.

Powodem zgłaszania się na terapie par, jest narastające napięcie wynikające z przedłużającego się stanu braku satysfakcjonującej relacji w związku. Częstym powodem szukania pomocy i wsparcia psychologicznego są narastające konflikty.

Terapia par – najczęstsze problemy w związkach

Zależność emocjonalna od partnera;
Odmienne potrzeby emocjonalne, brak intymności;
Zdrada, zazdrość, podejrzliwość, obwinianie się;
Brak zaufania w relacji, poczucie oddalania się, poczucie braku zainteresowania ze strony partnera;
Dominacja partnera, uległość partnera;
Obniżanie poczucia własnej wartości;
Trudności w komunikacji lub jej brak;
Konflikty, agresja słowna.
https://naprawaskrzydel.pl/wp-content/uploads/2022/04/Terapia-par-Mid-3-Cropowane.jpg
https://naprawaskrzydel.pl/wp-content/uploads/2022/04/Terapia-par-Mid-1.jpg

Na czym polega terapia par i co możesz osiągnąć

W trakcie terapii par, każdy z partnerów ma możliwość podzielenia się swoją perspektywą, w jaki sposób widzi problem, jak go doświadcza, czego potrzebuje i oczekuje w związku. Partnerzy w bezpiecznej atmosferze mają możliwość przyjrzeć się wzajemnej relacji, spojrzeć z dystansem na pojawiające się problemy. Terapia par oparta jest na rozmowie, w trakcie której analizowane są emocje, postępowanie i wkład obojga partnerów w związek. Celem każdej sesji trwającej 1,5 godziny jest nie tylko praca nad obecnym problemem, ale również wykształcenie umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w przyszłości. Czas trwania terapii par zależy od zaawansowania problemu – zazwyczaj wystarczy 4-8 sesji po 90 min w odstępach co 1-2 tygodnie. Koszt pojedynczej sesji wynosi 400 zł.

Co możesz osiągnąć poprzez terapię par

Terapia par pozwala dokonać zmian w swoim życiu, wypracować nowy model funkcjonowania satysfakcjonujący dla partnerów. Pomaga również w zrozumieniu uczuć, myśli i potrzeb stanowiących źródło kryzysu, zmienia pogląd na relację, modyfikuje dysfunkcyjne zachowania, redukuje unikanie emocji, poprawia komunikację.  Terapia par może pomóc w osiągnięciu większej intymności oraz w poprawie zadowolenia z bycia razem.

Skontaktuj się ze mną

Ania

Hipnoterapeutka / Psychotraumatolog / Seksuolog / PsychopedagogAnna Franecka

+48 608 044 141
anna(malpa)naprawaskrzydel.pl
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image