[VIDEO] Jak budować dobre relacje

Jak budować dobre relacje
Podziel się:

Pierwsze nagranie o tym jak budować dobre relacje. Obejrzyj filmik i koniecznie dodaj swój komentarz i daj łapkę w górę jeśli podoba Ci się to co robimy!

Link do nagrania: https://www.youtube.com/watch?v=Ol3d9u2RY1Y&ab_channel=NaprawaSkrzydel

Poniżej znajdziesz transkrypcję z filmiku wygenerowaną automatycznie.

Witajcie z tej strony. Ania Piotr i Marcin z naprawy skrzydeł.

Tematem dzisiejszego nagrania jest jak budować dobre relacje. Właśnie Aniu i Piotrze dlaczego ten temat pojawia się jako pierwszy. Dlatego że jest to bardzo istotny temat na który składa się dosyć dużo elementów żeby dobrą relację budować trzeba potrafić się dobrze komunikować. Co prawda dzisiaj temat komunikacji nie będzie jakoś szczególnie mocno rozwinięty na to zapraszamy Was do kolejnych filmików natomiast chcemy się skupić na tych podstawowych elementach jak tu relacje zacząć dobrze budować żeby ona mogła się też dobrze rozwijać powiedział do nawiązywania relacji.

Na początku chcielibyśmy Wam zaproponować formę zwracania się do nas wzajemnego zwracania się po imieniu czyli w formie ty ponieważ skrócił dystans i bardzo nam to ułatwi pracę. W związku z tym chcielibyśmy żebyś zainteresował zainteresowała się samym tym czym ta relacja jest i w jaki sposób się buduje ponieważ sama relacja powstaje poprzez kilka etapów do których chcielibyśmy troszeczkę nawiązać ale będzie to jedynie tylko nawiązanie ponieważ później odniesiemy się do swoich własnych doświadczeń.

Dobrze tematem jest jak budować dobre relacje. Zacznijmy od początku. Co musi się wydarzyć żeby ta relacja w ogóle powstała. Spotyka się dwoje ludzi zakochują się w sobie. Czyli mamy pierwszą fazę pierwszą fazę którą nazywamy fazą zakochani a kiedy wszystko na wszystko patrzymy przez różowe okulary wszystko wygląda pięknie. Ludzie są zgodni ludzie się dopasowują bardzo mocno do siebie czyli próbują się przypodobać. Bardzo dużo rozmawiają poznają się wzajemnie spędzają dużo czasu, jest motywacja bardzo silna żeby z tą drugą osobą jak najwięcej być. Gdybyś zechciał zauważyć popatrzeć szerzej na relacje to zauważył byś również ten sam mechanizm podczas budowania relacji również w nowym środowisku pracy w które wchodzisz.

Czy wśród pracy czy wśród znajomych zawsze w pierwszym etapie kiedy się wchodzi w nowe środowisko nawiązać relacje tworzy się w pewien sposób wyobrażenie swojej osoby w oczach otoczenia czyli swojego partnera czy środowiska zawodowego czyli na tym pierwszym etapie i w jednym rodzaju relacji w drugim rodzaju relacji. Zawsze tworzymy pewne wyborażenie czyli tworzymy wyobrażenie jak byśmy chcieli wyglądać w oczach tego drugiego partnera czy to środowiska.

Problem jest taki że w związku ten fałszywy obraz tak naprawdę na początku tworzą dwie osoby czyli wysyłamy sygnał do naszego partnera. Ten sygnał wcale nie jest prawdziwy ale konsekwencją tego jest to że nasz partner uczy się nas właśnie zgodnie z tym obrazem. Jest to pierwszy krok do jakiś problemów.

Wchodzisz w relacje ze swoim partnerem musisz tak samo wiedzieć, że relacja z twoim partnerem jest nie tylko relacją z partnerem ale też z jego otoczeniem z jego rodziną. Ewentualnie jeżeli jesteśmy na etapie życia w którym partnerka ma swoje własne potomstwo to również wchodzi w relacje z jego otoczeniem. Dlatego też jest to bardzo ważne żeby wiedzieć w jaki sposób kształtować właśnie ten pierwszy etap relacji ponieważ od tego pierwszego etapu relacji zależy praktycznie wszystko to co się wydarzyło. Gdybyś tak przeanalizował jakiś swój związek i te początki to na pewno byś zauważył że poświęcaliście sobie bardzo dużo czasu.

Tak w tym czasie dowiadywałeś się o swojej partnerce partnerze. Bardzo dużo rzeczy ale to dlatego że to ty zadawałeś bardzo dużo pytań i też byłeś pytany cały czas co u ciebie słychać jak się czujesz o czym marzy jeszcze cię interesuje. Tak naprawdę w pierwszej fazie zdobywamy cały pakiet informacji na temat tej drugiej osoby ale jest to też taki moment kiedy my bardzo mocno próbujemy się dopasować do tej osoby. Bardzo często do drugiej osoby. Bardzo często rezygnujemy z jakichś własnych potrzeb właśnie na rzecz tej drugiej osoby.

Ale przecież nie możemy funkcjonować tak bez końca tak w pewnym momencie. Czas przejść do tego normalnego funkcjonowania. No i co się dzieje. Po pierwsze pokazaliśmy się w innym świetle czyli pokazaliśmy fałszywy obraz siebie. Tak druga osoba również pokazała się w jak najlepszym świetle. Również zafałszowała obraz siebie no ale dopada nas rzeczywistość dopada nas za życia zaczynają się pierwsze problemy, bo on mówił że uwielbia sprzątać a on mówił że jest perfekcyjnie a ona mówiła że świetnie gotuje. Nagle się okazuje że pewne elementy układanki nie bardzo pasują.

Czyli ani jedno nie było prawdą ani drugie nie było prawdą.

To jest trochę tak jakbyśmy na tym pierwszym etapie budowania związku wzajemnie się siebie uczyli i samo w sobie jest to bardzo dobre ponieważ nie znasz tego człowieka. Swojego partnera partnerki swojego otoczenia zawodowego więc jak zbierasz jak największą ilość informacji tak jak Ania wspomniała czy podsumowując po prostu uczysz się tego człowieka. Co się dzieje jeżeli ten człowiek twój partner tworzy wyobrażenie, fałszywe wyobrażenie o sobie w twojej głowie albo ty tworzysz w swojej umyśle fałszywe nieprawdziwe nie do końca prawdziwe wyobrażenie tej osoby. To wtedy kiedy ten etap się zaczyna kończyć ty już się nauczyłeś tego człowieka. Wiesz jak z nim postępować kim on jest i czasami przychodzi na kolejnym etapie. Przychodzi bardzo bolesne rozczarowanie bo okazuje się że po jakimś czasie że tak jak Ania wspomniała on wcale nie lubi sprzątać. Mało tego że nie lubi sprzątać to nawet bałagani więc  nauczyłeś się fałszywego obrazu swojego partnera.

I co w takiej sytuacji. No bo rozumiem że zaczęliśmy już weszliśmy w ten drugi etap gdzie okazało się że tak naprawdę ta osoba z którą się spotykamy tak naprawdę jej obraz jest inną osobą. I co teraz. Teraz musimy zawrócić. Czy da się coś z tym zrobić.

To nie jest tak że czas zawrócić. Teraz tak naprawdę przychodzi ten prawdziwy moment kiedy my będziemy poznawać tą osobę. Dlatego że te wszystkie kurtyny już opadły. My ze sobą zaczynamy spędzać jeszcze więcej czasu ale już troszkę bardziej staramy się zawalczyć o siebie czyli też o te własne potrzeby bo bez końca nie możemy rezygnować z tych potrzeb na rzecz drugiej osoby właśnie po to żeby się do niej dopasować żeby się przypodobać.

Czyli zaczynamy trochę walczyć o te swoje potrzeby o zabezpieczenie tych swoich potrzeb. No i pojawiają się pierwsze konflikty. To nie muszą być jakieś takie ostre konflikty to nie muszą być konflikty które od razu stawiają ten związek na przegranej. Wszystko zależy jaki my mamy akceptację dla siebie ile my w tej początkowej pierwszej fazie dowiedzieliśmy się o sobie.

Zwrócił uwagę że otrzymaliśmy otrzymała pakiet informacji o swoim partnerze. Do tej pory na tym etapie związku byłeś byłaś troszeczkę pasywna czyli więcej uczyłem się uczyłam się komunikować komunikować swoich potrzeb i coś się kończy. To pierwszy i zaczynasz odczuwać niedosyt. Chcesz zobaczyć również siebie w tym związku. I tutaj się zaczną schody te schody. Problemy zaczynają się od tego co jest ważniejsze od komunikacji ponieważ przed tym komunikacja komunikacja bardziej na poziomie pytań bardziej blisko poziomy zbierania informacji. Teraz ta komunikacja się zmieniają bo schodzi na poziom komunikowania swoich potrzeb.

Co się dzieje. Może się okazać że twój partner nie wiedział że masz jakiś sposób.

Co więcej w pierwszej fazie zrodziło się masę oczekiwań tak często na podstawie tego obrazu. Dlatego ta druga faza nazwijmy ją właśnie w ten sposób taka faza która która jest codziennością wymaga dużej ważności na na drugiego partnera. Tak mimo że te motyle w brzuchu bardzo intensywnie w pierwszej fazie już troszeczkę sobie uciekły. To jest moment kiedy powinniśmy bardzo mocno zadbać o te relacje czyli skupienie się na drugiej osobie.

… to jedynie połowa nagrania. Koniecznie odsłuchaj całość spotkania, pozostał swój komentarz i daj łapkę w górę jeśli Ci się podoba to co robimy!


Podziel się: